Dekalog pakowania paczek

 1. Dobierz odpowiednio mocny karton. Pamiętaj, karton po „ CHIPSACH” nie sprawdzi się przy 30 kg. Nie używaj do przewozu kracianek, toreb podróżnych oraz walizek z wystającymi elementami (kółka, rączki, itp.) Kurier w Polsce odmówi przyjęcia tak zapakowanej przesyłki.   
 2. Jeżeli przesyłane rzeczy nie wypełniają w pełni kartonu, uzupełnij go wypełniaczami. Możesz wykorzystać do tego kawałki kartonu, folii, wytłoczki do jajek, itp. Zawartość nie będzie się dzięki temu przesuwać.
 3. Nie używaj papieru pakowego i sznurka. Papier się zniszczy, a sznurek zaczepia o inne przesyłki, narażając je na uszkodzenie.
 4. Całość dla pewności owiń folią strech i oklej taśmą pakową. Podając szkło lub kruche rzeczy, nie pakuj ich przy brzegu opakowania. STŁUKĄ SIĘ!
  i wcale nie dlatego, że nimi rzucano.
 5. Zaadresuj przesyłkę. Pamiętaj by adres zawierał wszystkie dane: kod pocztowy, nazwę miejscowości, nazwę ulicy oraz nr domu i lokalu, oraz KONIECZNIE nr telefonu odbiorcy.
 6. Adres umieść w sposób trwały na paczce. Dla pewności, drugi egzemplarz umieść wewnątrz paczki.
 7. Pamiętaj, nie przekraczaj wagi 30 kg. My także mamy kręgosłupy. 😊
 8. Z paczki nie mogą wystawać żadne elementy, typu parasolka, wędka, itp.
 9. Robiąc zlecenie odbioru paczek, podaj ilość planowanych paczek. Kurier może nie odebrać niezgłoszonych paczek!
 10. Planujesz przewóz ROWERU? Musi być ZAPAKOWANY, tak by nie odstawał żaden element.

  UWAGA: Grupa przedmiotów kruchych (takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, wyroby ceramiczne i dzieła sztuki) są szczególnie wrażliwe i wymagają odpowiedniego pakowania. MONIKA Bus Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za transport przedmiotów łatwo tłukących się i łatwo psujących się oraz za pieniądze, biżuterię i inne przedmioty wartościowe. Przewóz tych rzeczy odbywa się na wyłączne ryzyko Klienta.