Facebook Promocje Zostaw Opinię
Zamów kuriera w kilka chwil!

Zaloguj się

Zarejestruj się


Przewóz paczek

Wysyłka paczki

 
 
 

Zasady pakowania paczek

Przygotowaliśmy dla Państwa wskazówki, które zapewnią większe bezpieczeństwo paczki podczas transportu do Anglii bądź Polski. Przestrzegając poniższych zasad zyskacie większą pewność, że zawartość przesyłki dotrze na miejsce bez uszkodzeń.

 • Zważ całość.
  Ciężar jednej paczki z Polski do Anglii nie powinien przekraczać 30 kg (Przesyłka nie przekraczająca tego progu jest łatwiejsza w przenoszeniu).

 • Pobierz deklarację celną.
  Pod formularzem "ZAMÓW KURIERA" zamieściliśmy wzór deklaracji celnaej CN23. Prosimy o jej wypełnienie i dołączenie do paczki w dwóch egzemplarzach na zewnątrz opakowania, w foliowej koszulce.                                                                                                                                                                                                                                        
 • Zadbaj o odpowiednie opakowanie.
  Zarówno podczas przeprowadzki do Anglii, jak i przygotowaniu przesyłki kurierskiej najczęściej wykorzystywane są kartonowe pudła. Należy pamiętać o dokładnym zaklejeniu wszystkich otworów i szczelin, do czego doskonale nadaje się taśma pakowa. Należy mieć na uwadze również dopasowanie opakowania do przesyłanego przedmiotu – pod względem wytrzymałości i wielkości. Odradzamy używanie sznurków do owijania opakowań, mocna taśma klejąca będzie lepszym rozwiązaniem. Przy przygotowaniu przesyłki konieczne jest usunięcie wszystkich wcześniejszych naklejek, listów przewozowych, etykiet i innych elementów, które mogłoby zmylić kuriera.

 • Zabezpiecz przedmioty.
  Jeśli przesyłasz przedmioty o ostrych krawędziach owiń je w kilka warstw papieru bądź folią bąbelkową. Jeśli zawartość mają stanowić delikatne bądź kruche przedmioty, to pamiętaj o dobraniu większych opakowań. Takie produkty nie powinny dotykać ścianek opakowania. Luźną przestrzeń we wnętrzu należy zapełnić materiałami, które wytłumią wstrząsy i zabezpieczą przedmiot przed przemieszczaniem się we wnętrzu opakowania. Paczki kurierskie do Anglii lub Polski z delikatnymi przedmiotami należy odpowiednio oznakować na zewnątrz opakowania.

 • Zadbaj o dobre zaadresowanie.
  Należy pamiętać o wprowadzeniu adresu odbiorcy (osoba, do której trafi paczka) i nadawcy (osoby, która wysyła paczkę). Konieczne jest zamieszczenie także numerów telefonów do obu osób. Dla pewności można do wnętrza opakowania włożyć kopertę z adresem odbiorcy i nadawcy oraz pełnymi danymi. W przypadku, gdy przesyłane jest kilka paczek na jeden adres, wszystkie powinny być oddzielnie zaadresowane.

 • Pamiętaj! Sprawdź listę dozwolonych rzeczy w przewozie do UK, na stronach rządowych Wielkiej Brytanii.


UWAGA: Grupa przedmiotów kruchych (takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, wyroby ceramiczne i dzieła sztuki) są szczególnie wrażliwe i wymagają odpowiedniego pakowania. MONIKA Bus Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za transport przedmiotów łatwo tłukących się i łatwo psujących się oraz za pieniądze, biżuterię i inne przedmioty wartościowe. Przwóz tych rzeczy odbywa się na wylączne ryzyko klienta.

Zamawianie kuriera

Na terenie Polski, paczki do Anglii odbieramy od poniedziałku do środy (do wyboru klienta), by dostarczyć je w sobotę lub niedzielę na terenie Wielkiej Brytanii. Przesyłki na obszarze Anglii są odbierane tylko w soboty i niedziele (w zależności od planu pracy i rozkładu adresów) dostawa do Polski – środa, czwartek. Nie ma możliwości umówienia konkretnej godziny nadania lub odbioru przesyłki (przedział czasowy 3-4h) Możliwe jest także nadanie lub odebranie paczki po trasie, w dniu przejazdu, po wcześniejszym kontakcie i umówieniu miejsca dogodnego dla klienta.

Przy składaniu zlecenia odbioru, prosimy o korzystanie z formularza „ ZAMÓW KURIERA” Zachęcamy do zarejestrowania się jako naszego klienta, dzięki czemu uzyskacie Państwo możliwość kontrolowania swoich zamówień. Możliwe jest także przesłanie danych nadawcy SMS-em pod nr tel. 602 258 007 w Polsce,  oraz 079 22 22 30 20 w Anglii. Oferujemy tanie paczki do Anglii z terenu całej Polski oraz na terenie Anglii, odbierane z wybranych miast: Londyn, Luton, Slough, Reading, Crawley, Harlow, Cambridge, Birmingham, Oksford, Northampton i okolic. Poniżej podajemy listę kodów pocztowych, które osługujemy w Anglii.  Na terenie Polski, przy dostawie i odbiorze przesyłek, korzystamy z usług firm zewnętrznych, których regulaminy i zasady przewozu są obowiązujące podczas wykonywania usług.

ZAMÓWIENIA TELEFONICZE  +48 728 468 522


 
Każdego dnia pracujemy dla Ciebie
 

Płatność

Zapłaty za przewóz paczek możecie Państwo dokonać on-line, korzystając z  "Przelewy 24". Przy zamówieniach odbioru paczek za pomocą formularza "ZAMÓW KURIERA" wybierając formę płatności "przelew" system automatycznie wyliczy cenę paczki i przekieruje Państwa na stronę Banku, generując płatność do zamówienia. Istnieje także możliwość zapłaty gotówką, przy odbiorze i nadaniu w Anglii, lub dostawie paczek w Polsce. Przesyłki nadawane z Polski, można opłacić w Polsce jedynie przelewem bankowym. W przypadku wpłat bankowych lub przelewów wykonywanych indywidualnie, w tytule przelewu/wpłaty, prosimy o wpisanie angielskiego kodu pocztowego z adresu odbiorcy/ nadawcy. Oferujemy tanie paczki do i z Anglii.

Przeprowadzki

Wyjazd za granicę wiąże się z koniecznością przewozu dużych ładunków, dlatego też nasza firma wychodzi naprzeciw potrzebom tych osób, które same nie są w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem i poszukują specjalistów. Oferujemy Państwu kompleksowe przeprowadzki z Polski do Anglii, które realizowane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych profesjonalistów, a także dzięki nowoczesnym środkom transportu.

 

Nasze zaplecze transportowe pozwala nam na wykonywanie kompleksowych usług. Przeprowadzki realizujemy na terenie Polski oraz Anglii. Zakres, terminy i ceny są ustalane indywidualnie. Posiadamy ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika, dzięki czemu Państwa mienie, które nam powierzacie, jest w pełni zabezpieczone na czas transportu

Przeprowadzki Polska-Anglia-Polska realizujemy dla Klientów indywidualnych, firm oraz instytucji, podejmując się trudnych oraz niestandardowych zadań. Zależy nam na owocnej współpracy, dlatego też realizujemy zlecenia w pełni indywidualnie, wyceniając każdą usługę osobno i dostosowując profil swoich działań do indywidualnych potrzeb oraz wymagań każdego z Państwa. Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia nam swoich potrzeb, a także omówienia szczegółów współpracy – zadbamy o to, aby była ona udana.

Ubezpieczenia

Wszystkie paczki, bez dodatkowej deklaracji wartości, są ubezpieczone na kwotę 500 PLN. W cenie usługi, zleceniodawca ma możliwość ubezpieczenia nadawanych przesyłek do kwoty maksymalnej 50 000 PLN. Wartość przewożonych rzeczy, prosimy zadeklarować w zleceniu nadania i wpisać w list przewozowy. Należy pamiętać, że ubezpieczyciel w przypadku ubytku, zniszczenia lub zaginięcia paczki, prosi o udokumentowanie wartości, dowodami zakupu, a w przypadku rzeczy używanych, do wyceny brana jest pod uwagę wartość rynkowa.

 

Zamów kuriera w kilka chwil!

Przejdź do formularza
Strona wykorzystuje Cookies do celów statystycznych (google analytics). Informacje czym są cookies i jak je wyłączyć znajdują się TUTAJ [akceptuję - zamknij]